Sunday, July 24, 2011

Tri GrácieČasto som sa budil, mal som zlý sen. Vľavo? Vpravo? Rovno? Zostal som stáť, ako prikovaný vždy na jednom mieste. Nočná mora? Skutočnosť.

Sme opäť tu. Okolie poznáme dokonale. Tentokrát to bolo o niečom inom, nikto nič nečakal. Ani to počasie. Cestou tam som sa cítil, akoby som išiel autobusom do roboty, len som si lístok necvakol. V hlave samé otázniky. Ako ďalej?

Vápno čakalo iba na nás. Zlá predpoveď sa nenaplnila. Zavesili sme sa do steny na naše obľúbené miesto. Tí lanovkári, čo nás už xtý krát mohli sledovať, si museli myslieť svoje. Žeby nová lezecká "performance" pre turistov? Ak sme vyliezli nových päť metrov, tak to bolo aj veľa. Večer nás navštívila pani depka. Stará grácia, ktorá nevie čo so sebou. Tvrdým spánkom sme ju vyprevadili do údolia. Čistá hlava, nová sila. Ďuro, ako tank Sherman vyrazil vpred a nič ho nezastavilo. Aďo ho nasledoval. Chalani zmizli za prevismi. Už som ich nepočul. Spojenie z "hjústnom" sa preruší na dve hodiny. Zostáva mi len čakať. Fix nás už nespája. Ticho preruší cinkot. Vo vzduchu zasvištia laná. Hotovo? Nie úplne. Ale nová cesta DREI GRAZIEN je doprojektovaná a pripravená ...

No comments:

Post a Comment